Преглед на 10 апликации за убави приказни за Инстаграм - Дали знаевте?

Како млад човек, никој не може да одолее на привлечноста на Up Stories на Инстаграм, нели? Оттогаш стана дилема за сите нас да ја уредиме фотографијата за да ја објавиме приказната за да изгледа убаво. Најдоброто решение е веднаш да приклучите 10 прекрасни апликации за креирање приказни за Instagram во следната статија!

10 апликации за правење убави приказни за Инстаграм

Откријте

се расплетува
„Кралот“ во светот на прекрасните апликации за правење приказни е никој друг туку Unfold. Наречена како „креатор на приказни“, оваа апликација ги има сите потребни алатки за да ја ослободи вашата богата имагинација.

Со Unfold, корисниците не само што можат успешно да креираат убава приказна, туку и да создадат план за да го направат хранењето на Инстаграм попривлечно. Типичните функции како избор на шаблон, пополнување текст, лепење налепници, уредување на основните параметри на сликата и видеото итн. се дизајнирани на минималистички начин и се лесни за употреба.

>>> Видете исто така: Тоа Instazoomалатката може да ви помогне да ја зумирате сликата на профилот на Инстаграм

Canva

На врвот на листата на најпопуларни и лесни за користење бесплатни апликации за дизајн е Canva. Секој кој некогаш се занимавал со дизајн ја знае оваа „мултифункционална“ платформа. Покрај задачата за дизајнирање медиумски публикации, Canva има и корисна функција за која малку луѓе знаат за создавање убави приказни на Инстаграм.

Со Canva, не треба да се грижите за сложеноста на неговото користење. Сите алатки се виетнамски, така што потребни се само неколку минути за да можете течно да ги користите.

InShot

InShot се смета за „под-апликација“ на Инстаграм. Значи, дали можете да го видите нивото на компатибилност на InShot кога ја уредувате приказната на Instagram?

Силата на InShot е монтажа на видео. Иако е само апликација за телефон, перформансите на InShot се на исто ниво со модерните компјутерски апликации. Можете да креирате транзиции, да преклопувате повеќе слоеви на видео, да применувате ефекти, да ја прилагодувате брзината итн. InShot има временска рамка со професионален изглед слична на Adobe Premier.

Артиорија

Артиорија
Artory ќе му помогне на Instagram да ја претвори приказната во уметност. Ова е иновативна апликација која е незаменлива во вашиот мобилен во денешно време.

Дали сакате да станете талентиран раскажувач со многу следбеници? Ова не е тешко со апликацијата Artory. Силата на оваа апликација е исклучително голема продавница за ресурси со илјадници шаблони, стотици филтри и различни стилови на текст. Дури и ако прикачувате повеќе од десетина приказни секој ден, никогаш нема да останете без ресурси со Artory.

Ниши

Ниши
Ако барате апликација за креирање дневни приказни за пишување дневник за снимање спомени, верувајте дека нема посоодветна апликација од Ничи.

Ничи е еден Апликација за правење приказни на Инстаграм од Јапонија. Можете да го почувствувате елегантниот софистициран стил на приказната со користење на оваа апликација. Не е премногу фенси и комплицирано. Понекогаш најубавото нешто доаѓа од едноставноста и хармонијата.

Mojo

Mojo
Друг избор што ќе ги задоволи вашите потреби за брзо и лесно креирање приказна е Mojo. Оваа апликација ви нуди и целосно опремен уредувач на фотографии. Друга предност е што Mojo го користи виетнамскиот јазик, така што заштедувате „блокови на време“ при креирањето приказни!

Искра пост

Искра пост
Сигурно ќе се „шокирате“ кога за прв пат ќе го искусите Spark Post. Оваа апликација доаѓа од „големиот човек“ Adobe, па не мора да се сомневате во квалитетот на апликацијата.

Со 30.000 различни шаблони ништо не е невозможно за Spark Post. Оваа апликација за мултитаскинг не само што е ефективна рака за создавање убави приказни, туку може да ви помогне и во сите аспекти од вашиот живот.

Во текот

Во текот
Over е графичка апликација која доби безброј добри критики на App Store и Google Play Store. Over може да работи добро и при уредување фотографии и видео. Значи, ова е добар кандидат во врвната апликација за создавање прекрасни приказни на Инстаграм.

PicsArt

PicsArt
Уредливоста и „жешкото“ ниво на PicsArt веројатно не треба премногу да се дискутира. Со тони паметни функции, особено во областа на уредување на лица, ова е апликацијата „задолжителна“ доколку сакате вашата изведба да биде најдобрата можна приказна!

8mm гроздобер камера

8 мм гроздобер
Во моментов, трендот на филмска фотографија е многу популарен кај младите. Апликациите за филмска фотографија се родени, а 8mm гроздобер камера се истакна како феномен.

8мм ви помага да добиете многу „длабока“ приказна на приказните на Инстаграм. Што може да биде поубаво од филмски ефекти во комбинација со длабоки мелодии?

крајот

Не мора да бидете „мајстор“ во областа на уредувањето, можете да креирате прекрасни приказни на Инстаграм со само 10 апликации споменати погоре. Време е да ги натерате вашите пријатели да кривогледаат со неверојатни приказни! Многу среќа.