Si të fitoni para me instagram

Udhëzues për 6 mënyra për të përdorur Instagramin shpejt, lehtë dhe efektivisht

Fitoni para me Instagram Si mund të fitoni para me Instagram në mënyrë efektive? Artikulli më poshtë tregon 6 mënyra se si mund të fitoni para në internet në Instagram shpejt, lehtë dhe me mjete mbështetëse për t'ju ndihmuar të arrini rezultatet që dëshironi. Le ta gjejmë me Instazoom.mobi jashtë!

Çfarë është fitimi i parave në Instagram?

si fitoni para me instagram
Të fitosh para në Instagram në përgjithësi kuptohet se do të thotë të ndryshosh faqen tënde personale me foto dhe video të bukura, unike, përmbajtje që dërgon një mesazh të qartë, për të tërhequr shumë njerëz dhe për të rritur shkallën e formës së të ardhurave që merr. Një faqe personale me një numër të madh ndjekësish, mundësia për të fituar para në Instagram janë të arritshme. Ato paguhen nga kompani, marka dhe ekipe marketingu që përdorin ndikimin dhe popullaritetin e tyre në Instagram për të promovuar produktin ose shërbimin e tyre.

Sipas Smartly.io, deri në 2020% e kompanive do të shpenzojnë gjysmën e buxhetit të tyre të marketingut në reklamat në mediat sociale në vitin 50. Nga këto, 29% e kompanive fokusohen në fushatat e tyre reklamuese në Instagram, e ndjekur nga Facebook (36%).

si fitoni para me instagram
Pra, pse duhet të fitoni para në Instagram? Instagrami njihet si konvergjenca e të famshmëve të panumërt, KOL (Key Opinion Leaders), Influencers, ... Mbi të gjitha, ata kanë të ardhura të mëdha falë njohurive se si të fitoni para në Instagram nga miliona njerëz. Ndiqni dhe merrni pjesë në artikuj në mënyrë interaktive. Instagram u jep atyre mundësinë që të arrijnë grupin më të madh të përdoruesve që janë femra (18-34 vjeç), kanë nevoja të larta për blerje dhe përditësojnë tendencat shumë shpejt.

Prandaj, mund të shihet se këto shifra janë shumë mbresëlënëse. Nëse je një person që zotëron, është dhe ke bërë blogje të një biznesi online, e ke parë qartë mundësinë për të fituar para në Instagram, apo jo?

Nëse ju pëlqen angazhimi në Instagram, keni një numër të madh ndjekësish në llogarinë tuaj dhe jeni të gatshëm të shpenzoni kohë dhe përpjekje për ta ndërtuar atë, nuk ka asnjë arsye që të mos filloni të fitoni dollarë para në muaj.

6 mënyra me Instagram

Fitimi i parave “Si mund të fitoni para në Instagram?” Ndoshta pyetja që kanë shumë njerëz. Këtu janë disa mënyra që mund t'i referoheni.

Shitja e fotove - Mënyra më e lehtë për të fituar para në Instagram

Bëj Sygjerime: Foap.com, Twenty20.com, 500px.com.

Nëse keni fotografi të bukura në llogarinë tuaj në Instagram, shitja e atyre fotografive është diçka për t'u imagjinuar.

si fitoni para me instagram
Nëse një adhurues i fotografive ju merr me celularin tuaj me fotografi me cilësi të lartë dhe postime në Instagram, do të ketë shumë kompani dhe organizata të gatshme ta përdorin atë për t'i paguar për markën e tyre.

Siç u përmend më herët, Foap.com është një treg fotografish në internet i respektuar dhe i përdorur gjerësisht që ju lejon të fitoni para nga fotot e bukura dhe ekskluzive. Thjesht regjistrohuni për një llogari falas, krijoni një profil të ri përdoruesi, krijoni portofolin tuaj të imazheve për të tërhequr blerës dhe shfletoni "porositë" me pagesë që bizneset t'i shohin ato.

Fitoni komisione me marketingun e filialeve

mjet i rekomanduar për: Peerfly.com.

Nëse keni një faqe në Instagram me më shumë se 10.000 ndjekës, bashkohuni menjëherë me marketingun e filialeve. Duke ndarë lidhjet e produkteve të markave me të cilat punoni në faqen tuaj personale në Instagram, do të merrni një komision tërheqës kur klientët blejnë me sukses produktet nga lidhja që keni ndarë. Detyra juaj është të zgjidhni produktin e duhur, të merrni lidhjen e filialit dhe të përdorni një shkurtues lidhjeje (p.sh. bitly.com) dhe ta vendosni në artikull.

si fitoni para me instagram
Aktualisht, jo të gjithë mund të postojnë një lidhje për një artikull ose histori në Instagram, vetëm një llogari me 10.000 ndjekës ose më shumë, me një shenjë të gjelbër - të verifikuar si një personazh i famshëm ose të përfaqësojë një markë të madhe. Nëse nuk i plotësoni kushtet e mësipërme, mund të përdorni hashtags ose të përmendni emrin e markës në bio (biografi), artikuj (etiketë).

Fushat ku mund të fitoni para në Instagram janë moda dhe bukuria. Përveç kësaj, nëse jeni një person "lëvizës", mund të reklamoni gjithashtu turne, vendndodhje të reja "check-in", hotele, bileta ajrore dhe më shumë.

Me produkte nga tregjet e huaja, dhe? Ju mund t'i referoheni faqes së internetit që ofron platformën e marketingut të filialeve - ClickBank. Ju regjistroheni për një llogari, më pas zgjidhni produktet e mundshme dhe paguani mbajtësit e llogarive në Instagram me një numër të madh ndjekësish për të promovuar lidhjen tuaj të filialit.

Publikimi i postimeve të sponsorizuara - Mënyra më e shpejtë për të fituar para në Instagram

Postimi i postimeve të sponsorizuara është një term që shumë tregtarë i referohen në Instagram që shpesh quhet shoutout. Nëse jeni një influencues në Instagram me dhjetëra mijëra ndjekës, pëlqime dhe komente brenda pak minutash, është e mundur t'u shisni thirrje kompanive për të promovuar markën tuaj te masat.

Mënyra më e shpejtë për të arritur në departamentin e marketingut të kompanive është përdorimi i mjetit Mobile Media Lab - një platformë që lidh ndikuesit dhe reklamuesit. Kur zgjidhet nga The Mobile Media Lab, ju lehtë mund të fitoni qindra deri në mijëra dollarë për një postim të vetëm që përmend produkte nga markat kryesore.

Për ta bërë këtë, duhet të mësoni për grupin e ndjekësve në Instagram që janë të apasionuar pas udhëtimeve, gatimit apo modës. Pastaj jini të kujdesshëm dhe të qëndrueshëm në përmbajtjen dhe imazhet e postuara në përputhje me markën dhe produktin që po përpiqeni të arrini.

Nëse dëshironi të rriteni në planin afatgjatë, ju duhet të zhvilloni një faqe pas kamare (temat synojnë një segment të vogël të tregut, por me potencial të ndryshëm nga konkurrenca), të gjeni mënyra për të rritur ndjekësit, të organizoni dhe menaxhoni përmbajtjen, të menaxhoni përmbajtjen dhe ndërveprojnë me përdoruesit.

Pamja juaj është e dobishme. Do të gjendeni aktivisht si një frymëzim për humbje peshe, zbukurim të lëkurës, mënyrë jetese të shëndetshme, marka të modës, kujdes të lëkurës, ushqime për humbje peshe etj.

Formula më e zakonshme që kemi bashkuar nga shumë postime të sponsorizuara në Instagram janë fotot (ose videot), përshkrimet + hashtags + etiketat e markave. Ju paguheni për të publikuar këto artikuj.

Më poshtë është një artikull i sponsorizuar që Huyentxo bëri për markën BioClarity. Në përshkrim, Huyentxo ndan një kod ekskluziv 50% zbritje për ata që blejnë online.

si fitoni para me instagram

Blini thirrje

Mjeti i sugjerimeve: Shoutcart.com.

Nëse postimi i artikujve të sponsorizuar referohet si shitja e thirrjeve, blerja e shoutout-eve është një mënyrë për të fituar para në Instagram nëse ju si person zotëroni produktin tuaj dhe dëshironi të kërkoni nga një ndikues që ta promovojë atë gjerësisht që të gjithë ta përdorin White.

si fitoni para me instagram
. Është gjithashtu një mënyrë që shumë marka të mëdha ose shitës të Instagramit po përdorin për të kontaktuar klientët e mundshëm, duke kursyer shumë më tepër në kostot e reklamimit sesa reklamat në Instagram.

Hapat për blerjen e thirrjeve ndjekin procesin e mëposhtëm:

 • Do të gjeni faqe që kanë një audiencë të synuar të klientëve të cilët janë të interesuar për vendin që po shesin.
 • Dërgoni mesazh direkt (inbox) ose email bazuar në kontaktin në bio të faqes së shitjeve të Shoutouts për të ndarë përmbajtjen e promovimit të produktit, kohën e lëshimit dhe negocimin e çmimit.
 • Pronari i faqes që shet thirrje do të postojë ose një ekip i menaxhimit të përmbajtjes do të kujdeset për të nëse llogaria është e madhe.
 • Reklamat shpesh shërbehen me fjalë si "sponsorizuar nga ..." ose etiketohen drejtpërdrejt me emrin e markës për t'i çuar në faqen e markës.

Mësoni më shumë se si të shkarkoni imazhet e avatarit nga përdoruesit e Instagramit përmes faqes së internetit https://instazoom.mobi/

Llogaritë në Instagram

Shitja Shitja e llogarive në Instagram është si blerja dhe shitja e faqeve të fansave në Facebook. Kjo formë e fitimit të parave tërheq çdo ditë një numër të madh përdoruesish në Instagram.

si fitoni para me instagram
Ju mund të krijoni nga llogari të vogla në llogari me ndjekës të mesëm dhe të mëdhenj për t'i shitur palëve që duhet t'i përdorin ato. Aktualisht, sipas hulumtimit tonë, çmimi i shitjes zakonisht varet nga faktorët e mëposhtëm.

 • Tregu i veçantë si: ushqimi për humbje peshe, ndihma për të mbështetur kujdesin e lëkurës (masazher, larje fytyre, ...), make-up, ...
 • Numri i ndjekësve të faqes, shkalla e ndërveprimit për llogari të artikullit të llogarisë rrjedhëse.
 • Nëse skedari i audiencës së gjurmimit të faqes përputhet me temën e produktit që shitësi kërkon të blejë.
 • ...

Sapo të keni përvojë me një llogari me një numër të madh ndjekësish, do të merrni porosi 2-3 muaj përpara.

Mblidhni listat e postës elektronike

Mjet sugjerimi për: Mailchimp.com.

Mbledhja e listës së postës elektronike është një nga mënyrat për të fituar para në Instagram. Mbledhja e postës elektronike është vetëm hapi i parë për të fituar para nga ato e-mail. Pasi të keni krijuar një listë emaili, do të ndani klientët e mundshëm, do t'u dërgoni lidhje me produkte të markës, madje edhe tuajat, për të cilat ata mund të jenë të interesuar dhe do t'i blini.

Për t'ju ndihmuar ta bëni këtë sa më shpejt, ne po nxjerrim në treg Mailchimp - një faqe interneti që ju lejon të grumbulloni deri në 2.000 abonentë falas me email, të krijoni faqe uljeje dhe shabllone emaili ashtu siç dëshironi. . Pasi të konfigurohet faqja e uljes, thjesht kopjoni dhe ngjisni lidhjen e filialit në faqen tuaj në Instagram për një mënyrë të lehtë dhe efektive për të fituar para.

Nëse dëshironi të zgjeroni ndërveprimet tuaja dhe të fitoni para në mënyrë efektive në Instagram pa u kufizuar në listën tuaj të emaileve me 2.000, atëherë duhet të regjistroheni për planin premium të Mailchimp.

Këshilla për të fituar para në Instagram

Instagrami aktualisht konsiderohet një “tregu i lumturisë” ku të gjithë kanë mundësinë të fitojnë para. Sidoqoftë, për të fituar para në Instagram në mënyrë efektive dhe të suksesshme, duhet të keni parasysh faktorët e mëposhtëm.

si fitoni para me instagram

Zgjidhni përmbajtjen që është në kamare "Trend"

Kapni Instagramin, me veçantinë se çdo temë ka përmbajtje me potencial viral jashtëzakonisht të lartë. Pas shkëmbimit të parave të fituara në Instagram, ky rrjet social u fokusua në përmbajtjen vizuale (termi i referohet përmbajtjes tërheqëse vizualisht) si video, imazhe 3D, citate/meme, lookbooks, ...

Pra, nëse nuk jeni një KOL, fokusi juaj duhet të jetë në shfrytëzimin e përmbajtjes që do të tërheqë shumë njerëz në vendin tuaj. Kjo do të ndihmojë që llogaria juaj në Instagram të ketë shtrirje të mirë organike dhe angazhim të lartë.

Bëni një strategji të arsyeshme vazhdimësie

Përveç investimit në përmbajtje për llogarinë tuaj në Instagram, keni nevojë për një strategji të ndjeshme vazhdimësie. Krahasuar me krijimin e ndjekësve "virtuale", rritja e cilësisë së ndjekësve është shumë më e vështirë kur Instagrami i ka kushtuar më shumë vëmendje algoritmit dhe kontrollohet po aq fort sa Facebook. Mënyra më autentike për të marrë ndjekës është të shfaqni reklama në Instagram për të marrë ndjekës me cilësi të lartë.

si fitoni para me instagram

Ndërveproni me përdoruesit rregullisht

Për të ruajtur llogarinë tuaj për të fituar para në Instagram, mos harroni të ndërveproni me përdoruesit. Algoritmi aktual i Instagram-it bazohet në shkallën e angazhimit të faqes dhe i jep përparësi arritjes së ndjekësve të mundshëm nëse ndërveproni mirë me përdoruesit. Prandaj, duhet të merrni kohë për t'u kujdesur për ndjekësit tuaj duke:

 • Pëlqe koment.
 • Përgjigju komenteve.
 • Përgjigjuni mesazheve nga ndjekësit.

Përfundim

Të fitosh para në Instagram përmes llogarive është një opsion i markës personale. Nëse mund të ndërtoni imazhin tuaj të bukur, do të bëheni të njohur për shumë marka për të qenë përfaqësues i markës ose duke blerë foto cilësore që janë të përshtatshme për produktet dhe shërbimet e tyre. Me një numër në rritje përdoruesish, veçanërisht të rinjtë, Instagram do të jetë padyshim një vend për t'u marrë parasysh dhe investuar më shumë burime dhe kohë.

Prandaj, fitimi i parave në Instagram është i përshtatshëm vetëm për ata që e duan bukurinë, ndjekin tendencat e reja në rrjetet sociale dhe kanë kohë të kujdesen për llogaritë e tyre me foto dhe video që bien në sy.